لمس دنیایی نو


Admin Logo
themebox Logo

محصولات ویژه
تاریخ:دوشنبه 23 شهریور 1394-11:48 ق.ظ

نویسنده :admin admin

پزشکان علت واقعی سرفه کودک نو پا را یافتند

جراحانی که در حال درمان یک کودک نو پا بودند احتمال دادند کودک یک لامپ LED را بلعیده است.

پزشکان ابتدا حدس میزدند که شی ِ داخل قفسه سینه دختر 15 ماهه سنجاق موی مادر بزرگش است ولی جسم U شکل دیده میشد.
مشاهده عکس قفسه سینه دختر معلوم کرد که احتمالا یک لامپ LED و شاید یکی از اسباب بازی های او باشد.
شیء در انتهای نای دختر و نزدیک معبر اصلی منتهی به ریۀ راست او قرار گرفته بود.
دکتر کنت وانگ جراح اطفال در بیمارستان کوئین مری در هنگ کنگ گفت: که شی ای در این محل می تواند راه تنفسی کودک خردسال را مسدود کند و منجر به وضعیت اورژانسی و تهدید حیات او شود.
کودکان بین سنین 1 و 3 سال به طور خاص بدنبال قرار دادن هر چیز در دهانشان هستند که منجر به بلع اشیاء کوچک می شود، ممکن است دندان قادر به جویدن آن نباشد و شیء در گلویشان گیر کند.
در این گزارش آمده است است دختری را به دلیل داشتن مشکل در تنفس به اتاق اورژانس بیمارستان آورده اند ؛ 10 روز قبل به سرفه هایی که یک هفته به طول انجامیده مبتلا شده اما تا بحال به هیچ تب یا آب ریزش بینی نداشته است. متخصص اطفال طبق تشخیص خود داروهایی تجویز کرد اما پس از سه روز استفاده مداوم از دارو دختر خردسال به تنگی نفس شدید مبتلا شد.
رادیولوژی قفسه سینه شیءی را در نزدیکی نایچۀ سمت راست نشان داده مادر بزرگ دختر با توجه به نشانه های موجود در عکس ها مطرح کرد که احتمال دارد سنجاق موی او باشد که به تازگی گم کرده است.
The LED bulb that surgeon's removed from the little girl's airway.پزشکان با یک روش شناخته شده که طی آن یک لولۀ دراز روشن را از طریق دهان یا بینی میفرستند تا داخل گلو یا ریه او را ببینند؛ را انجام دادند.
آنها دو سیم فلزی را دیدند، پزشکان با استفاده از پنس اقدام به در آوردن آنها کردند که دومی به سختی خارج شد.
در نهایت این دو سیم را بخش هایی از یک (لامپ LED) تشخیص دادند.
وانگ گفت: دختر یک لامپ LED نو را بلعیده او همچنین اشاره داشت که خود لامپ گیر کرده که به عنوان جراح در تلاش برای خارج کردن آن بودیم به طوری که کمترین آسیب را به راه تنفسی دختر برساند.
او افزود سرفه های مداوم دختر از عوارض جانبی بلعیدن LED بوده است و تنگی نفس او به دلیل مانع شدن لامپ در راه تنفسی او بوده است.
وانگ گفت: پزشکان قبلی به او آنتی بیوتیک تجویز کرده بودند که در نهایت باعث تشدید سرفه های او شده است وی ادامه دااد این مورد بسیار نادر است بطوری که تا به حال تنها دو بار پیش آمده است.
در این گزارش آمده است که تشخیص اجزای تشکیل دهنده پلاستیکی لامپ LED با رادیو لوژی سخت و شناسایی آ« توسط پزشکان در صورت بلعیده شدن توسط کودکان سختر است.

تاریخ انتشار: 11 2015sep

منبع:LIVE CSIENCE


توجه!
مطالب این بخش (موضوعات خبری) از سایتهای معتبر خارجی توسط خود نویسنده ترجمه و در همان روز انتشار نوشته می شود.
نظرات() 
نوع مطلب : علمی خبری تبادل لینک هوشمند
[Link_Auto_Form]
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic